Jak uczyć się języka, aby nauka była skuteczna? Czy da się szybko nauczyć języka? Co zrobić, aby porozumiewać się w języku obcym w sposób tak naturalny jak w języku polskim? To pytania, które każdy z nas nieustannie sobie zadaje próbując różnego rodzaju kursy językowe, zarówno te tradycyjne jak i komputerowe.

Odpowiedź na nie jest zaskakująco prosta. Wystarczy przypomnieć sobie, jak każdy z nas – jako małe dziecko - uczył się języka polskiego. Odbywało się to poprzez obserwowanie otaczającego nas świata i słuchanie języka polskiego, którym byliśmy otoczeni. W bardzo podobny sposób przebiega nauka na obozach językowych za granicą, które organizujemy w różnych krajach na świecie. Obozy językowe dla dzieci to właśnie takie całkowite zanurzenie młodego człowieka w języku obcym, które zmusza go do jego używania we wszystkich codziennych sytuacjach. Nie jest to więc sztucznie wykreowana sytuacja, jaką jest uczestnictwo w kursie językowym w Polsce, gdzie dzieci muszą porozumiewać się z innymi polskimi dziećmi po angielsku, niemiecku itp. Obóz językowy jest tak zaplanowany, by uczestniczyły w nim dzieci z różnych krajów, dzięki czemu porozumiewanie się w nauczanym języku, który jest jedynym wspólnym dla wszystkich dzieci językiem staje się zupełnie naturalne. Ponadto obozy językowe za granicą – dzięki temu, że są organizowane w krajach, gdzie dany język jest językiem używanym przez całe otoczenie – dają możliwość interakcji i chłonięcia języka zupełnie mimochodem: patrząc na szyldy, oglądając telewizję, przysłuchując się rozmowom pasażerów w metrze, kupując lody, pytając o drogę…

Prezentowane na naszych stronach obozy językowe odbywają się w starannie wyselekcjonowanych, sprawdzonych ośrodkach na całym świecie. Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, by nauka języka odbywała się w małych międzynarodowych grupach, w których żadna narodowość nie będzie dominująca. Zajęcia prowadzą nauczyciele specjalnie przygotowani do pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafią oni tak dopasować metody pracy i wykorzystywane materiały, by nauka języka była nie tylko źródłem wiedzy, lecz również inspiracji i dobrej zabawy. Kluczowy także dla tego rodzaju wyjazdów jest program zajęć dodatkowych, uzupełniających naukę i pozwalających uczestnikom wyjazdów spędzić niezapomniany czas wakacyjnej przygody. Niezależnie od wieku uczestników, zapewniamy profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry, która dba o komfort i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Na naszej stronie prezentujemy jedynie część naszej pełnej oferty. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami, abyśmy mogli dobrać dla Państwa dziecka wyjazd, który zapewni skuteczną i przyjemną naukę języka oraz niezapomniane wakacje.


 
Andrzej (9 lat) o języku polskim dla obcokrajowców
Andrzej (9 lat)
Kraków

Wakacje, które spędziłem na obozie językowym na Malcie, były super. To bardzo fajny sposób nauki języka angielskiego. Oprócz normalnych lekcji, mieliśmy czas na granie i zabawy. Po lekcjach i po lunchu, chodziliśmy na plażę, jeździliśmy na wycieczki, mieliśmy dyskoteki. Poznałem nowych przyjaciół z Włoch i Rosji i rozmawiałem z nimi po angielsku. Super wakacje! W przyszłym roku jadę na taki sam obóz do Anglii.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.